България 28.08.2022 14:01 Снимка: ДНЕС+
Добрев: Ако Асен Василев го е страх да дойде на дуела за цената на газа сам, може да вземе Петков
Областният координатор на ГЕРБ Хасково и водач на листата на ГЕРБ-СДС Делян Добрев, заедно с част от кандидатите за народни представители, внесе днес документи за регистрация в РИК Хасково. „Листата ни е променена в посока подмладяване. Средната възраст е 40 години. Утвърдените имена са с доказан опит.
Младите са заредени с ентусиазъм, затова съм уверен, че ще постигнем много добър изборен резултат. Имаме шанс за трети мандат в Хасковска област“, каза минути след регистрацията водачът на листата Делян Добрев. Бившият енергиен министър в правителството на ГЕРБ припомни, че вече почти цяло денонощие чака отговор на отправеното към Асен Василев предизвикателство.
„Вчера хвърлих ръкавица към Асен Василев да не си подхвърляме цифри през медиите, а да направим един публичен диспут, да направи всеки да направи калкулация за цената на газа. Това предизвикателство не е прието. Днес разбрах, че Асен Василев е казал, че „няма какво толкова да му смятаме“. Но аз знам, че има какво да смятаме. Ще видите, че са купували газ от „Газпром“, но с 28% по-висока цена. Ще докажа нагледно в един такъв диспут как „Промяната“ е ощетявала България със стотици милиони евро сумарно“, обясни Делян Добрев.
„Ако Асен Василев го е страх да дойде на този своеобразен дуел сам, може да вземе със себе си и Кирил Петков. Аз нямам против в дуела между мен и тях да сме двама на един. Съгласен съм и на такъв дуел, за да направим калкулация за въпросните цената от 86 евро от „Газпром“ и че те са купували на 110 евро“, категоричен е Делян Добрев. По повод твърденията на Кирил Петков, че завежда дело срещу Бойко Борисов за клевета, Делян Добрев заяви, че съжалява, че делото не е срещу него. „Искрено съм учуден защо делото е срещу Бойко Борисов при положение, че всички калкулации са мои. Защо Борисов? Защото ако делото е срещу мен и се стигне до съдебна фаза, тогава ще можем пред съда да докажем, че те са ощетявали държавата. От това ги е страх. До колкото разбрах Кирил Петков не си е внесъл държавната такса за делото. Тя е 20 хиляди лева и Кирил Петков, ако не я е внесъл, да бъде поне малко мъж да си внесе таксата и да ме включи в делото или да смени Бойко Борисов с Делян Добрев“, подчерта водачът на листата на ГЕРБ-СДС в Хасково./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:24 Първата стъпка е направена: Орязаха свръхправомощията на Румен Спецов в "Лукойл"
- 15:13 Моджтаба Хаменеи забрани обогатения уран да напуска Иран
- 15:05 Енергийният министър уволнява ръководството на БЕХ
- 14:57 КЗК образува производства срещу „Кауфланд България ЕООД енд КО“ и Максима България“ ЕООД (Т-Маркет)
- 14:50 Кметът на район "Владиславово": Честит празник! Да пазим и предаваме традиците си!
- 14:42 Министърът на енергетиката Ива Петрова освободи Борда на директорите на Българския енергиен холдинг
- 14:34 Латвия отново засече дрон във въздушното си пространство
- 14:26 Млади спасители от Варненско демонстрираха умения в състезание