До 60% по-евтина почивка на морето през есента

България 11.09.2017 15:43

По българското Черноморие през септември отстъпките за почивки достигат 60%, разкри проф. Стоян Маринов, член на УС на Варненската туристическа камара.

Амбициите на хотелиерите са да работят поне до края на септември, а СПА-центровете и хотелите с по-високи категории приемат гости и след средата на октомври. Заетостта им е около 50%, затова се правят по-сериозни намаления, които да привлекат туристи от страната и Румъния.

На свободния пазар излизат изгодни оферти, малко по-скъпо е чрез туроператорите. Целта е да дойдат гостите, които са пропуснали отдиха през юли и август.

Проф. Маринов е посочил, че 4-звезден хотел на първа линия през силния сезон е имал оферти за 160 лв. на ден в ол-инклузив пакет на човек, за септември и октомври цената пада дори и под 80 лв. Така се запълват контингентите, които не са свързани с предварителни резервации. /chernomore.bg

CHF CHF 1 2.07934
GBP GBP 1 2.29423
RON RON 10 3.88988
TRY TRY 100 4.29276
USD USD 1 1.69072