Директорът на плевенската пожарна моли кмета за 3 хил. литра гориво

България 24.09.2008 14:31

Директорът на пожарната служба в Плевен комисар Емил Маринов моли в писмо общината да отпусне бензин и дизелово гориво за противопожарните автомобили.

Заради големия брой пожари от 1 юни до 31 август Районната служба “Пожарна безопасност и спасяване” е останала без гориво, твърди в писмото си до кмета Найден Зеленогорски директорът на пожарната.

Комисар Маринов сочи още, че за изпълнение на задълженията си по своевременно реагиране на всички пожари, възникнали на територията на общината, екипът му се нуждае от 1 500 литра бензин и още толкова евродизел.

За да осигури пожарна безопасност на населението на общината, кметът е приел предложението. Зеленогорски предлага на Общинския съвет да приеме решение, с което да дари на пожарната исканите 1 500 литра бензин и 1 500 литра евродизел. Решение за това ще бъде взето този четвъртък.

Парите за горивото ще бъдат взети от средствата, отделени за издръжката на охранителните фирми, осигуряване на вътрешния ред и сигурността в населените места в общината, общо 300 000 лева. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10033
GBP GBP 1 2.25716
RON RON 10 3.85385
TRY TRY 100 4.21711
USD USD 1 1.71504