
България 28.02.2024 11:43 Снимка: ДНЕС+
Димитър Ганев: Сега контрата е коалиционното споразумение
Ще има ли споразумение за управлението? Това коментираха социологът Андрей Райчев и политолозите Даниел Смилов и Димитър Ганев пред Нова тв.
„Струва ми се, че меморандумът е контрапредложение. Това е обмислена реконтра и не е импровизация. И подлага на сериозен опън ПП-ДБ. И то ги поставя под вътрешно напрежение – особено ПП. Защото те отново трябва да решат дали да е коалиция или избори", посочи Андрей Райчев.
„Общо взето се върви към някакво решение, което така или иначе е разумно. На практика ГЕРБ-СДС от една страна и ПП-ДБ - от друга, се съгласиха върху състав на правителство. Сега се иска те да предложат повече министри. Но въпросът е, че и двете страни ще имат право на вето върху номинациите на другата. И това е основното, което беше заложено в меморандума, ключът към решението. Тоест има обща отговорност – било то към МС, или за регулатори", категоричен е Даниел Смилов.
„Намираме се в преговорен процес. Първото, което беше предложено от ПП-ДБ, съдържаше техните максимални искания. Те казаха, че може да се направи компромис. Сега контрата е коалиционното споразумение. Оттук нататък важното за анализ в тази ситуация е кой е в по-силна политическа и преговорна позиция. А това в момента е ГЕРБ-СДС", категоричен е Димитър Ганев.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10191 |
![]() |
1 | 2.26108 |
![]() |
10 | 3.85249 |
![]() |
100 | 4.17961 |
![]() |
1 | 1.69586 |
Последни новини
- 13:09 Папа Лъв XIV призовава младежите да използват изкуствения интелект за добро
- 13:01 В Плевен е спасено деветгодишно дете, ударено от ток от електрическа инвалидна рампа
- 12:53 Вдовицата на Кръстю Мутафчиев: Тодор Славков не се е самоубил
- 12:51 След труса: Извънредно положение на Курилските острови, Шанхай е под двойна заплаха (ВИДЕО)
- 12:46 Министерски съвет започна процедура за закупуването на летатална техника
- 12:31 Абсурд в женската НБА, фен хвърли секс играчка на терена
- 12:23 Не, учените не са открили извънземен живот на близка екзопланета
- 12:16 Май вече не е ерген. Благой Георгиев е в тайна връзка със сексапилна брюнетка