
България 29.01.2024 09:39 Снимка: ДНЕС+
Децата на Габриела са при родителите на Пейо, засега голямото ще контактува с нея по телефон
Децата от семейството на убития Пейо Пеев и съпругата му Габриела сега са при родителите на Пейо, но контактът на майката с тях няма да бъде прекъсван - ще се вижда и с двете деца в присъствие на социален работник, заяви за bTV Надя Танева, изпълнителен директор на Агенцията за социално подпомагане.
Тя обясни, че тъй като семейният кръг на майката е замесен в убийството на бащата, е взето решение децата да се дадат за момента на родителите на жертвата.
Съдът обаче трябва до месец да прецени дали да останат там двете деца или това да се промени. Майката не е възпрепятствала връзката на бащата и неговите родители с по-голямото дете.
Според Танева е имало нарушения през 2021 г. от страна на майката в отглеждането на голямото дете, затова социални работници са работили с нея. Родителският й капацитет е обследван от социалната услуга, затова след 2-годишната работа с майката е имало положителен резултат и социалните в Бургас прекратяват услугата.
В момента децата са всеки ден със социалните работници, като с голямото работи и социална услуга. Ще се опитаме да преодолеем тази криза, каза Танева. Според нея засега Габриела ще контактува с голямото си дете по телефон, с малкото - не, защото е на 4 месеца. Социални работници ще ги водят при нея, като времето ще се увеличава постепенно.
Майката може да има претенция към решението на съда къде да са децата. Ситуацията е динамична, имаме план за 1 месец, но той може да бъде променен, допълни Танева.
Доказване на бащинство на второто дете трябва да е много внимателно - може да се създаде доверителна връзка, но ако се окаже че не е той баща, ще е още по-зле.
Танева разказа и за детето от врачанското село Крушовица, което преди месец-два бе открито в барака на двора заради пастрока му.
В момента детето се отглежда от роднини, с него работи психолог. Майката категорично отказва да контактува с него, отказва и да й бъде оказана помощ. Насила нищо не може да се направи с нея.
От 1 януари помощта за хората с увреждания е съобразена с линията на бедност.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08979 |
![]() |
1 | 2.29315 |
![]() |
10 | 3.84885 |
![]() |
100 | 4.18971 |
![]() |
1 | 1.67108 |
Последни новини
- 19:36 Кметът на Враца и член на Изпълкома: Привличането на млади чужденци е по-добрият ход за клубовете
- 19:29 Първа група от 20 български пожарникари замина за Гърция
- 19:22 Турската полиция задържа над 50 души на забранено ЛГБТ+ шествие в Истанбул
- 19:17 Граждански организации от цяла София въстават срещу ППДБСС и Васил Терзиев
- 19:14 Кеворк Кеворкян: Марсианци
- 19:07 "Дойче веле": Източна Европа планира минен пояс срещу Путин
- 19:02 Потребителската кошница е поевтиняла с 3 лева за седмица
- 18:59 Доц. Валентин Вацев: Ирано-израелският конфликт ще има развитие най-много след 6 месеца