България 30.11.2022 18:16 Снимка: ДНЕС+
Депутат от "Възраждане" с държавна охрана след смъртни заплахи
Депутатът от "Възраждане" Климент Шопов е с държавна охрана, след като е получил заплахи за живота си. Това съобщиха от пресцентъра на партията пред "Sliveninfo".
"Охраната на депутата е наложена от закона, той не я иска, но е принуден да я приеме заради смъртните заплахи. Гардовете не са от НСО, но не са и частни", обясниха от формацията на Костадин Костадинов, след като репортер на сливенската медия забелязал 29-годишния народен представител в местен ресторант с трима души охрана.
Шопов излязъл от джип с гардовете, които седнали на съседна маса в заведението, така че да не го обезпокояват, а на тръгване отново го придружили до автомобила.
Климент Шопов е роден в Монреал, Канада. Той се отказа от канадското си гражданство и стана първият депутат на партия "Възраждане", избран от Сливен.
По случая със смъртните заплахи към 29-годишния депутат е образувано досъдебно производство.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:52 Доклад на ЕП: Северна Македония да не фалшифицира общата си история с България
- 08:44 Мирчев недоволен: Спирането на оръжията за Украйна е стратегическа грешка
- 08:37 Митрофанова: Новото българско правителство все още не е подобрило отношенията с Русия
- 08:31 Румен Радев сменя шефовете на разузнаването и данъчните
- 20:41 Хороскоп за сряда, 10 юни 2026 г.
- 19:34 Турската опозиция се сби пред парламента в Анкара
- 19:27 Дронове-ловци, роботизирани кучета и рентгенови камиони следят за сигурността на Мондиал 2026
- 19:20 Най-мощната "Ариана 6" досега излита на 17 юни с 36 сателита на Amazon