България 09.02.2024 10:54 Снимка: ДНЕС+
Делян Пеевски за изборите 2 в 1: Всичко е в ръцете на ПП-ДБ. За ДПС е добре
"Този вариант не е добър за България, но всичко е в ръцете на ПП-ДБ. За ДПС е добре, ние сме готови, но за мен не трябва да тласкаме държавата в тази криза. Таман взе да излиза от проблемите, които се наслоиха за двете години на служебни правителства. Колегите от ПП-ДБ трябва да се овладеят, да си изпълнят това, които е записано за Министерството на външните работи" - така лидерът на групата на ДПС в парламента Делян Пеевски коментира прогнозата за избори 2 в 1 на Бойко Борисов.
По-рано днес лидерът на ГЕРБ Борисов заплаши с двойни избори през юни - парламентарни и европейски, ако ПП-ДБ държат да вземат външното министерство след ротацията. Пеевски бе категоричен за ведомството: "То е на ГЕРБ".
"Ако някой счупи сглобката, това ще е ПП-ДБ", коментира Пеевски. На въпрос дали съдебната реформа и смяната не регулаторите не тежи повече той отговори: "За нас тежи и затова казах - в името на България сме готови това да не се случва, но ПП-ДБ трябва да се овладеят и да разберат, че не може да се случва каквото поискат и както поискат, и да се научат, че писаните неща трябва да се спазват".
Запитан дали е възможно едно министерство да счупи сглобката, Пеевски обясни: "Не мога да си го обясня. Ако ще търсим просто на някого работа, да си сменят някой техен министър в друго министерство и да го назначат на работа".
"Призовавам ги да седнат заедно партиите, които са направили това правителство. Нали всички министерства са на ПП, премиерът е на ПП, господин Борисов и ГЕРБ имат вицепремиер и едно министерство. Не мога да го разбера това силно желание да им се вземе едното министерство. Аз смятам, че ПП-ДБ имат цялата власт в държавата. Просто трябва наистина да седнат, да се успокоят и да продължи това евроатлантическо мнозинство", каза депутатът.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци