България 19.07.2024 18:12 Снимка: ДНЕС+
Делян Пеевски обяви: Новото начало е факт
"Новото начало е факт!
Всичко трябва да се случва съгласно устава и законите на Република България".
Това обяви многозначително председателят на ДПС Делян Пеевски в съобщение до медиите, без да даде повече подробности.
Позицията му идва няколко часа, след като изключените от ПГ на ДПС депутати Джевдет Чакъров, Рамадан Аталай, Джейхан Ибрямов, Тимур Халилов, Валентин Тончев и останалите от групата на 17-мата, които бяха на "Росенец", щурмуваха централата на Движението на бул. "Ал. Стамболийски" 45А в София.
Чакъров извика ключар, за да разбият входната врата на сградата, която от седмици е в основен ремонт. По думите му достъпът им е бил спрян, а отвътре е изнесена цялата документация. Не посочи обаче от кого.
Преди това част от ДПС се събра в столичен хотел, за да утвърди позицията на почетния председател на партията Ахмед Доган с исканите оставки на Пеевски и част от ръководството.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 12:07 „Да бъдеш про-Путин не е престъпление“: Ксавие Моро ще съди френския външен министър
- 11:46 Китай засилва възможностите си за водене на търговска война
- 11:34 Ройтерс: Русия крие най-мощното си оръжие „Орешник“ в бившата авиобаза край Кричев
- 11:23 Безплатен онлайн калкулатор за малкия бизнес, за да се справи с рестото при въвеждането на еврото
- 11:11 Джефри Д. Сакс до Фридрих Мерц: Достатъчно пропаганда! Научете историята, господин канцлер!
- 11:00 Гръцките фермери отново блокираха гранични пунктове и магистрали
- 10:48 Китай с нова рекордна скорост за влак - 700 км/ч
- 10:37 Вучич: Строим завод за мащабно производство на дронове с голяма чуждестранна сила