
България 16.06.2025 19:25 Снимка: ДНЕС+
Делото „Бобокови“ влиза в съдебна фаза – над 200 свидетели ще бъдат разпитани
Апелативният съд в София е потвърдил определението на първата инстанция от разпоредителното заседание по делото срещу Атанас и Пламен Бобокови.
Според съда няма основания за прекратяване на делото поради липса на съществени процесуални нарушения, съобщиха от пресцентъра на институцията.
Атанас и Пламен Бобокови, бившият заместник-министър на околната среда Красимир Живков и още трима други - Ирена Христова, Васил Коцев и Николай Миховски, са обвинени за участие в организирана престъпна група за внос и преработка на опасни отпадъци, престъпление по служба и данъчни престъпления.
По делото има над 200 свидетели и 28 вещи лица. Обвиняемите бяха задържани на 28 май 2020 г. от спецпрокуратурата.
Обвинителният акт бе внесен в спецсъда, но до закриването на институцията процесът не започна. Затова делото бе прехвърлено в градския съд.
Предстои тази седмица в сряда от 14:00 часа делото да започне по същество.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.24989 |
![]() |
10 | 3.854 |
![]() |
100 | 4.16569 |
![]() |
1 | 1.69395 |
Последни новини
- 17:27 Със сигнали от и за Тръмп приключи срещата между Путин и Уиткоф
- 17:19 Сушата в Турция пресуши язовири и застраши водоснабдяването на Одрин и Измир
- 17:10 Крепостта "Маркели" е засегната от пожара край Карнобат
- 17:02 Ново силно земетресение в Камчатка, активизирали са се шест вулкана
- 16:53 Тротинетките с "Гражданска отговорност" и други важни промени в Закона за движение по пътищата
- 16:44 Проектът за мост, свързващ континенталната част на Италия със Сицилия, получи зелена светлина
- 16:36 Началникът на израелската армия не е съгласен с разширяването на войната в Газа
- 16:29 Протест в петричкото село Старчево заради проблеми с водата