България 10.09.2024 18:06 Снимка: ДНЕС+
Дават на съд молдовец за трафик на мигранти
Дават на съд молдовец, подпомогнал чужденци да преминат в страната в нарушение на закона. Това съобщиха от Софийска районна прокуратура.
На 30 юни в землището на село Казичане обвиняемият Р.П. противозаконно подпомогнал шестима граждани на Сирия да преминат през територията на България в нарушение на закона, като ги превозвал с лек автомобил с полска регистрация. Сред мигрантите е имало и непълнолетно лице.
По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 281, ал. 2, т. 1, т. 4 и т. 5 вр. ал. 1 от НК.
В хода на разследването е установено, че Р.П. е влязъл на територията на България през ГКПП "Силистра" с кола. Той е дошъл от Молдова и по неустановен по делото начин се сдобил с лек автомобил с поставени на него полски регистрационни табели. Разследването е приключило за 2 месеца с внасяне на обвинителен акт в съда.
Предстои делото срещу Р.П. да започне в Софийски районен съд.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:39 Съдът спря интегралния изпит по математика след 7. клас
- 17:30 Мицкоски: Включването на българите в конституцията е предефиниране на македонската идентичност
- 17:21 Осуетиха опит за убийството на лидера на хунтата в Буркина Фасо
- 17:12 В по-малко от 10% от аптеките има проблем с отпускането на лекарства
- 17:03 Русия изпрати подводница и военни кораби, за да придружат руски танкер във водите на Венецуела
- 16:54 Пекин забрани на двама тайвански министри да влизат в Китай
- 16:45 Сметната палата се похвали с наплив от желаещи да работят в одитната институция
- 16:36 Младежите на БСП настояват за бърз конгрес и ново лидерство