
България 25.11.2024 09:19 Снимка: ДНЕС+
Д-р Гергана Николова: Не е късно за противогрипна ваксина
Не е късно за противогрипна ваксина. Поставяме ваксините в някои случаи до края на декември. Това каза пред БНТ общопрактикуващият лекар д-р Гергана Николова.
"Тази година доставката дойде навреме. В първите дни на октомври ние получихме ваксините и почти всички колеги поставихме доставените ваксини до края на месеца, което говори за засиления интерес към ваксините", каза тя.
По думите й догодина лекарите ще имат основание да искат по-големи количества, защото сме поставили всичко, което сме получили.
Тя коментира и ваксинацията при бременните жени и увери, че с поставянето на ваксина, се защитават майката и детето.
"Абсолютно безвредно е. За бременните е желателно да се постави ваксината, защото за нея е изключително опасно да срещне грипа по време на бременност", добави д-р Гергана Николова.
По думите й децата също могат да бъдат ваксинирани, но дозата при тях е по-малка.
В тази връзка тя коментира и ситуацията с коклюша, като по думите й е овладяна. Много работа се свърши, за да може да се овладее ситуацията", добави още д-р Николова.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.28618 |
![]() |
10 | 3.8512 |
![]() |
100 | 4.19993 |
![]() |
1 | 1.6688 |
Последни новини
- 21:44 Хороскоп за вторник, 1 юли 2025 г.
- 19:36 Кметът на Враца и член на Изпълкома: Привличането на млади чужденци е по-добрият ход за клубовете
- 19:29 Първа група от 20 български пожарникари замина за Гърция
- 19:22 Турската полиция задържа над 50 души на забранено ЛГБТ+ шествие в Истанбул
- 19:17 Граждански организации от цяла София въстават срещу ППДБСС и Васил Терзиев
- 19:14 Кеворк Кеворкян: Марсианци
- 19:07 "Дойче веле": Източна Европа планира минен пояс срещу Путин
- 19:02 Потребителската кошница е поевтиняла с 3 лева за седмица