Бюджетната комисия не иска да уволнява Главчев от Сметната палата

България 04.02.2025 16:59 Снимка: ДНЕС+

Бюджетната комисия не иска да уволнява Главчев от Сметната палата

Мнозинството в бюджетна комисия на Народното събрание попари идеята на опозицията от ПП-ДБ да се разгледа предложението им за отстраняване на Димитър Главчев като председател на Сметната палата.

Предложението за това направи Мартин Димитров. Според него бившият премиер е в несъвместимост да заема тази позиция. Мнозинството обаче от гласовете отхвърлиха предложението.

Не мина идеята и на Асен Василев днес да бъде изслушан финансовият министър на блиц контрол. Делян Добрев от ГЕРБ му обясни, че изслушвания се правят в редовно заседание, а днешното е извънредно.

Мартин Димитров оглави подкомисията за управление на публичните средства. Това стана с гласуване в бюджетна комисия. Другият кандидат бе Димо Дренчев от "Възраждане".

Още по темата

CHF CHF 1 2.08222
GBP GBP 1 2.35257
RON RON 10 3.92982
TRY TRY 100 5.29006
USD USD 1 1.90367