България 13.06.2024 12:04 Снимка: ДНЕС+
Бурята в Сливенско: Паднали дървета, щети по автомобили и пожар в житен блок
Паднали дървета, щети по автомобили и пожар в житен блок е причинила бурята на 12 юни в Сливенско, съобщиха от пресцентъра на областната полиция,предава БТА.
Екипи на Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението"-Сливен са оказали техническа помощ при отстраняване на паднали дървета на пътното платно на пътя между с. Чинтулово и с. Гавраилово, паднало дърво върху лек автомобил в сливенския квартал "Дружба", паднало дърво на пътно платно в сливенския квартал "Речица", паднал клон на дърво върху лек автомобил на ул. "Братя Кутеви" в град Сливен.
Оказана е помощ на закъсал лек автомобил на път ІІ-53 (Сливен - Ямбол), отводняван е склад на ул. "Стефан Караджа" в град Сливен.
В 21:03 часа е получен сигнал за пожар в житен блок, намиращ се в землището на град Нова Загора. Произшествието е ликвидирано от един екип на пожарната. Пострадали няма. Спасени са 150 декара посеви, унищожени са 10 декара. По данни на очевидци пожарът е причинен от мълния.
В късните часове на 12 юни в Сливен воля проливен дъжд, придружен с градушка. Градушката нанесе големи поражения на полски насаждения и овощни градини.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Задържаха 641 души при мащабна акция срещу дрогата в Измир
- 19:25 Threads изпреварва X по дневни мобилни потребители
- 19:18 "Фич": Мита от 10% на САЩ заради Гренландия ще свият БВП на еврозоната с 0,5%
- 19:11 Силни икономически данни от Китай движат нагоре цените на петрола
- 19:04 Politico: ЕС заплаши САЩ със "силен отговор" заради Гренландия
- 18:55 Дейвид Линч: Идеите са като риби, всяка една привлича другите като стръв
- 18:51 Кристалина Георгиева посъветва украинците да реват като лъвове сутрин
- 18:48 Рекордните 42,7 милиона чуждестрнни туристи са посетители Япония през 2025 г.