България 17.10.2025 13:22 Снимка: ДНЕС+
"Булгаргаз" иска природния газ да поскъпне с близо 8 на сто през ноември
Природният газ трябва да поскъпне с близо 8 на сто през ноември и да се продава за близо 66 лева за мегаватчас без таксите и налозите. Това става ясно от заявлението на "Булгаргаз" до Комисията за енергийно и водно регулиране.
От "Булгаргаз" аргументират по-високата цена със значителното увеличение на заявките за доставка на газ от техните клиенти, които искат да си осигурят по-големи количества гориво за есенно-зимния период. Това намалява дела, а оттам и влиянието на по-евтиния азерски газ в крайната цена, като оскъпява общия микс.
През следващия месец ще се разчита на доставки на втечнен природен газ и добив от газохранилището в Чирен. Определени количества синьо гориво ще дойдат и по договора с Турската компания "Боташ".
Предстои в края на този месец предложението на "Булгаргаз" за 8-процентното поскъпване през ноември да бъде обсъдено и одобрено от енергийния регулатор.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09561 |
GBP
|
1 | 2.2309 |
RON
|
10 | 3.84219 |
TRY
|
100 | 3.91645 |
USD
|
1 | 1.66723 |
Последни новини
- 19:15 Тейлър Суифт на 36
- 19:06 Директорът на разузнаването обвинява Байдън за хиляди терористи в САЩ
- 18:56 Русия отбелязва опасни тенденции на Балканите
- 18:45 Испанската полиция разби престъпна схема за контрабанда на хашиш с хеликоптери
- 18:35 Божидар Божанов: Следващата седмица ще внесем изменения в Изборния кодекс
- 18:24 МВнР: Няма данни за ранени или пострадали български граждани при кървавия терористичен акт в Сидни
- 18:12 Кремъл осъди "безотговорните" думи на Рюте за подготовка на НАТО за война с Русия
- 18:02 Сирски: Русия провежда настъпателни операции по цялата фронтова линия