България 25.07.2021 13:45 Снимка: ДНЕС+
БСП-младежи сигурни, че има кой да замени Нинова
Явно има някакъв проблем в нашата партия и ние смятаме, че проблемът може да се реши само от единствения легитимен орган, който в момента може да вземе решение - 50-ия конгрес на БСП. Това коментира пред News.bg лидерът на Националното младежко обединение на БСП Николай Бериевски преди днешния пленум на столетната партия.
Преди днешния национален съвет на партията протестиращите настояха за оставката на соцводача Корнелия Нинова.
Той настоя да бъде възстановено единството в партията. През 2017 г. БСП получили малко над 900 000 гласа и се борили за първото място, а през 2021 г. месец април БСП получила 480 000 гласа, а през юли месец 360 000 гласа, отчете Бериевски.
Той настоя на 50-ия конгрес на БСП да бъде поговорено за проблемите на партията и да се помисли какво бъдеще искат последователите на "червените". Бериевски е убеден, че има достатъчно млади, кадърни, способни и подготвени хора, които могат да заместят настоящия лидер на БСП Корнелия Нинова. Той не назова възможните хора, които могат да я заместят поради простата причина, че би могъл да направи меча услуга на някого. "Повярвайте ми, има кой", сигурен е лидерът на Младежкото обединение на БСП.
Бериевски настоя преди да бъде дадена подкрепа за кабинет на "Има такъв народ", да стане ясно какво точно са обсъдили и говорили БСП с партията на Слави Трифонов. Сега предстои да влезем на пленум и да стане ясно какви са били разговорите, за да може националният съвет да прецени как да действа оттук нататък, завърши Бериевски./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:43 Хороскоп за сряда, 18 март 2026 г.
- 19:34 FT: САЩ позволиха на Иран да продава петрол и за по над 140 милиона долара на ден
- 19:27 Доброволци спасиха овце, пропаднали в 300-метрова пропаст край Кърджали
- 19:20 Проф. Семов: Позор е отказът на правителството да си мръдне пръста за 150 г. от Априлското въстание
- 19:11 Украйна прие предложението на ЕС за помощ за възстановяването на нефтопровода "Дружба"
- 19:05 В Деня на социалната работа Фондация „Владиславово“ се гордее с 30 години опит и професионализъм
- 19:03 Шойгу: Мрежа от 56 държави извършва саботажи и диверсии срещу ключови руски обекти
- 18:55 Кристиан Вигенин: Европа плаща най-високата цена за войната в Иран