България 17.12.2024 12:04 Снимка: ДНЕС+
БСК за проектобюджета: Ако бъде приет, ще значи ново обезценяване на това, което вече имаме
Проектобюджетът за следващата година заплашва финансовата стабилност на страната, предупредиха от Българската стопанска камара.
Според председателя на камарата Добри Митрев, дори и да бъдат изпълнени всички приходни мерки, те няма да компенсират заложените разходи. Ако проектът бъде одобрен, както е разписан, това ще доведе до нов ръст на инфлацията, посочиха работодателите.
Годишното допитване до българските компании показва, че песимизмът се задълбочава, съобщиха от Камарата, предава БНР.
Предвидените разходи в проектобюджета за следващата година трябва да бъдат орязани. Алтернативата е само допълнително обединяване на хората и на бизнеса, посочи председателят на Стопанската камара Добри Митрев:
"Това ще значи ново обезценяване на това, което вече имаме, и ново обедняване. Затова много сериозно трябва да се замислят всички политически партии, представени в българския парламент.
Може да е трудно да се разберат за съставяне на редовно правителство, това обаче не означава, че те трябва да хвърлят държавата в хаос и да поставят началото на стремителното падане на българската държава", смятат от камарата.
Добри Митрев отбеляза, че приходите от данъци и осигуровки растат с между 10 и 15% през последните години и нито гражданите, нито компаниите са длъжни да поемат тежестта на неадекватните политически решения на последните няколко парламента.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:25 Зaпoчвa cтpoитeлcтвoтo нa нoв пeтpoлoпpoвoд мeждy Унгapия и Cлoвaĸия, зa дa "избeгнaт шaнтaж"
- 16:18 Кирил Дмитриев: ЕС е изправен пред катастрофа и удвояване на цените на газа
- 16:10 Григор Димитров е 14-ият най-богат играч в историята на тениса! Има 31 727 000 долара
- 16:02 Джей Ди Ванс заяви, че има доверие в Тръмп за войната с Иран
- 15:55 Запрянов: Увеличена е готовността на системите за противовъздушна и противоракетна отбрана
- 15:48 Дора Янкова за сградното обновяване: МРРБ си написа домашното
- 15:40 Работодатели: Правителството "Гюров" незабавно да вземе мерки срещу цените на горивата
- 15:32 Гърци зареждат автомобилите си с по-евтино гориво у нас