България 20.06.2024 12:42 Снимка: ДНЕС+
Борисов след избора на председател на НС: ИТН поеха целия пасив. Жестът го очаквах от ПП/ДБ
Първият мандат е единственият възможен
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов благодари на ИТН и изрази разочарование от ПП-ДБ за гласуването на кандидатурата на Рая Назарян за председател на НС. „Благодарим на колегите от ИТН, че поеха целия пасив и всички се упражниха върху тях само за да можем да започнем да вървим по конституционните процедури“, заяви той.
„Жестът го очаквах от ПП/ДБ. За съжаление те са се капсулирали“, уточни лидерът на ГЕРБ. По думите му изборът на председател е зелена светлина за връщане към процедурите на първи, втори, трети мандат.
„Ние се концентрираме върху първия мандат, той е единственият възможен.Не бих върнал на никому никакъв жест, защото такъв не е поискан. Имаме първи мандат, който избирателите с над 11% разлика искат от ГЕРБ“, припомни Бойко Борисов.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:09 Откриха картина на Пикасо за 15 млн. евро при акция срещу наркотрафик във Франция
- 15:02 След "Баба Алино": Българи купиха къщи и апартаменти и им спряха водата и достъпа
- 14:54 Омбудсманът против превръщането на помощта за отопление в инструмент за бюджетни икономии
- 14:46 Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“
- 14:39 Демерджиев разпоредил фонд "Пътна безопасност" да финансира само мерки срещу катастрофите
- 14:31 Димитър Маринов остава начело на Българския фармацевтичен съюз
- 14:24 Иран рязко увеличи износа на петрол след споразумението със САЩ
- 14:17 КЗП започна масирани проверки по Черноморието