България 19.08.2025 16:31 Снимка: ДНЕС+
Борисов пред лидерите на ЕНП: Дългосрочната ни цел трябва да бъде устойчив мир в Украйна
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов участва в онлайн среща с лидерите на ЕНП, свързана с постигането на мир в Украйна, съобщи той в публикация във фейсбук профила си.
В срещата участва Урсула фон дер Лайен, председател на Европейската комисия, която запозна подробно с разговорите от вчерашната среща на президента Зеленски и европейските лидери с президента на САЩ Доналд Тръмп във Вашингтон.
"Дългосрочната ни цел трябва да бъде устойчив мир в Украйна, който може да бъде постигнат само чрез тясно партньорство между Европейския съюз, Съединените щати и самата Украйна. Мир, който да гарантира сигурността на украинските граждани, стабилността в региона и да отстоява ценностите на свободата и демокрацията. Само със солидарност, последователност и обединени усилия можем да помогнем на Украйна", заяви по време на дискусията лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
Онлайн срещата на лидерите на ЕНП е инициирана от Мафред Вебер, председател на EPP - European People's Party.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:49 Почина попфолк изпълнителят Никсъна
- 12:41 САЩ режат сериозно военната помощ за НАТО в Европа
- 12:33 Световната банка: Войната в Близкия изток забавя световния икономически растеж
- 12:25 Световен ден срещу детския труд: 138 милиона деца по света работят
- 12:18 Освободеният зам. кмет на Варна Коев е първият, който алармира за сеч на Баба Алино още 2025 година
- 12:10 Цените на петрола: Брентът падна под 90 долара за барел
- 12:03 Богомил Бонев: Цялата пиар акция на Радев започва да звучи гротескно, пълна бутафория!
- 11:55 Директор на дирекция в МЗ взима 4 563 евро заплата - близо 4 пъти повече от лекар специализант