България 04.04.2021 09:31 Снимка: ДНЕС+
Борисов: Пожелавам честни и почтени избори, както ни нареди народът
Не може да имаш няколко процента и претенции, че говориш от името на народа
Пожелавам честни и почтени избори, за да може така, както ни нареди народът, да имаме някакви претенции. Не може да имаш няколко процента и претенции, че говориш от името на народа. Това заяви премиерът Бойко Борисов, който гласува в училището в Банкя.
Борисов предпочете да гласува с хартиена бюлетина.
„Имаме близо 10 хил. машини за гласуване, хората могат да гласуват с тях, ако желаят. Можеше и със седмица по-късно да гласуваме, ако не беше инатът на президента. Това са най-скъпите избори. Близо 50 млн. лв.се дадоха за ваксините, 50 млн. лв. – за машините. Над 150 млн. лв. ще излязат изборите, според мен. Ако някой иска да даваме пари за вотове, вместо да за хората, това е негов проблем“, коментира Борисов.
„Пожелавам успех на всички. Ние водихме най-толерантната кампания, никого не обидихме. Показахме си направеното, показахме си резултатите. Получихме огромна подкрепа“, коментира още Борисов.
„Не на последно място считам, че в петък най-голямата подкрепа беше получена от ЕК с 1,3 млн. ваксини. Това е подкрепа за българите. Не мога да не кажа – благодаря. Благодаря на комисията, на най-големите държави-членки, които се съгласиха от техните ваксини да предоставят за здравето на българите. И разбира се на всички полицаи, на СИК, на РИК-овете, работили са цяла нощ“, допълни той.
„Да не пропусна да честитя на католиците. Днес е Католическият Великден. Да, Радев избра тази дата, но нека днес отвърнем на лошото с добро и да бъдем позитивни“, допълни премиерът./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:09 Хороскоп за четвъртък, 18 юни 2026 г.
- 19:27 Нискотарифните авиокомпании предупреждават за по-скъпи билети след реформата на ЕС
- 19:19 Франция също се възмути от палежа на коли пред българското посолство в Скопие
- 19:11 България и Гърция са на последно място по БВП на човек от населението в ЕС, начело е Люксембург
- 19:03 Психолог: Семейната ваканция често се превръща в лакмус за проблемите във връзката
- 18:55 Инфлуенсърът Стоян Колев се сдоби с обвинения за хулиганство и шофиране след употреба на наркотици
- 18:47 Руските сили са превзели село Кутузовка в Донецка област
- 18:39 Путин събира лидерите на АСЕАН в Казан