
България 26.07.2023 10:59 Снимка: ДНЕС+
Борисов, Иванов и Петков: България ще има бюджет
Има съгласие за приемане на бюджета, заявиха Кирил Петков, Бойко Борисов и Христо Иванов в парламента.
„Имаме разбирателство за бюджета. На лидерска среща се разбрахме, че всички казуси ще бъдат решени и че България ще има бюджет, който наистина ще служи на българските граждани", заяви Кирил Петков.
Христо Иванов посочи, че е постигнато съгласие по един от спорните въпроси от бюджетната комисия вчера - електронните плащания да бъдат единствено към фирмите с над 100 служители.
Според Бойко Борисов, ако не бъде приет внесеният от финансовия министър Асен Василев бюджет, правителството пада.
„Затова си поставихме цел - по-добре ли е за България, ако падне правителството или да се опитаме да направим компромис в името на доброто? Колегите се съгласиха за касовите бележки на ресторантите и електронното плащане да бъде за фирми с над сто човека“, каза Бойко Борисов
Още по темата
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.25951 |
![]() |
10 | 3.85552 |
![]() |
100 | 4.16246 |
![]() |
1 | 1.67882 |
Последни новини
- 19:33 Вижте какви са истинските причини за затлъстяването
- 19:24 Николай Нанков: Новият летен хит явно ще е “Харвардски пирати” 2
- 19:12 Туристка пострада в Пирин, изпратиха въздушната линейка
- 19:01 Фюри след шоуто на "Уембли": Усик знае, че само аз мога да го победя
- 18:49 Ватерполният „Комодор” стана шампион и при 18-годишните
- 18:36 78-годишен италианец се събуди 30 минути след като лекари го обявиха за мъртъв
- 18:24 Пенсионерите намаляват за 10 години със 133 хиляди, ръст на разходите за пенсии до 21,6 млрд. лева
- 18:11 В над 40 държави се отбелязва Международният ден на Луната