България 28.12.2020 10:41 Снимка: ДНЕС+
Борисов иска Мангъров да се ваксинира пред камери
1,400 млн. лв. са нужни за закупуване на втора ваксина. Това заяви здравният министър Костадин Ангелов, който тази сутрин заедно с премиера Бойко Борисов разгледаха отделение за ваксиниране в столичната окръжна болница "Св. Анна".
Парите ще бъдат осигурени от Министерството на здравеопазването, допълни той.
Борисов обясни, че мерките срещу разпространението на коронавируса са били навременни, щадящи, точни, отчитащи правата на хората и движението им и в резултат заболеваемостта спаднала. Оздравелите са в пъти повече от заразените.
Премиерът обясни недоверието към ваксината с необходимост от разясняване от страна на личните лекари и личен пример на знакови доктори.
"С (д-р Атанас) Мангъров говорих и той ще се ваксинира. И него го ваксинирайте публично... поддържам с двата лагера контакти, за да е точно", усмихна се Борисов визирайки мненията "за" и "против" ваксините.
По време на обиколката стана ясно, че се подготвя изграждане на болничен параклис, който да е отворен и за хората в квартала.
699 са ваксинираните българи в първия ден на кампанията. Най-много са в Пловдив, след това Бургас и София област. Към момента няма данни някой от ваксинираните да е проявил реакция, каза здравният министър Костадин Ангелов./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Хладно в нощта на Великден – между 0° и 5°, в неделя ще е слънцево
- 19:26 Янкулов: Сарафов ще е разменна монета при консолидирането на следващото мнозинство
- 19:15 Франция заменя Windows с Linux в държавната администрация
- 19:05 Какво научи Китай от войната на САЩ и Израел с Иран
- 18:54 30 млн. евро за ремонта на старата сграда на Народното събрание
- 18:44 Триумфалната арка на Тръмп ще е гигантска и с фигури от злато
- 18:33 Принц Хари е обвинен в клевета от бившата си благотворителна организация
- 18:23 "Само мълния може да ни спре". Шефът на UFC обясни за бойната гала в Белия дом