България 19.03.2021 11:52 Снимка: ДНЕС+
Борисов инспектира напредъка по разширението на газопреносната система
До края на годината ще бъде готов и интерконекторът с Гърция
Премиерът Бойко Борисов инспектира напредъка по разширението на газопреносната ни система край Пирдоп, придружаван от изпълнителния директор на „Булгартрансгаз“ Владимир Малинов.
По време на инспекцията представител на завода "Аурубис" подчерта, че за компанията разширението на газопроводната мрежа на страната е много важно.
Заводът е разположен на около 80 км източно от София, между градовете Пирдоп и Златица.
Премиерът Борисов изтъкна ангажираността на „Аурубис“ в опазването на околната среда и факта, че те са най-големият данъкоплатец в България.
Министър-председателят припомни, че до края на годината ще бъде готов и интерконекторът България-Гърция./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:45 Банки удължават срока за обмяна на левове в евро без такси
- 08:38 Гълъб Донев призна: Ние в този бюджет нямаме нито една политика, която да реализираме
- 08:30 Надзорният съвет на НОИ утвърди проекта за Закон за бюджета на ДОО
- 23:50 Хороскоп за петък, 26 юни 2026 г.
- 19:32 София ще разполага с финансова рамка от €1,523 млрд. За какво ще се харчат?
- 19:24 Съдът във Варна назначи техническа експертиза по делото срещу зелената зона за паркиране
- 19:16 Тираджията, помел кола на "Тракия", е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост
- 19:09 Слънчево, в низините - горещо в следващите дни