Без компенсации за родителите при онлайн обучението на децата

България 21.10.2021 13:58 Снимка: ДНЕС+

Без компенсации за родителите при онлайн обучението на децата

Родителите, които трябва да останат с децата си заради въведеното онлайн обучение, няма да получат компенсации от държавата. Това стана ясно по време на брифинг на здравното министерство.

От днес всички училища в София и още над 5 области преминаха изцяло в онлайн обучение. Така и децата от 1 до 4 клас са пред електронните устройва, а родителите си останаха по домовете. За тях обаче няма да има никакви компенсации, а ако са използвали платената си отпуска ще бъдат принудени да вземат неплатен такъв от своите работодатели.

На този фон не се знае и кога учениците отново ще могат да се върнат в класните стаи присъствено, а по закон родителите не могат да ги оставят сами./tribune.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355