Българи пишат до Путин и Обама за Лукойл и шистовия газ

България 26.07.2011 18:24

Гражданско сдружение "Сила" се обърна с отворени писма до министър-председателя на Русия Владимир Путин и Президента на САЩ Барак Обама.

ГС "Сила" пита руския премиер подкрепя ли геноцида, упражняван върху българския народ от " Лукойл" с непонисимите цени на горивата.

Въпросът към американския президент пък е дали подкрепя политиката на силово налагане на добив на шистов газ от посланика на САЩ Уорлик, с което би могло да се застраши екологията на България и здравето на българите.

Писмата до Путин и Обама ще бъдат официално връчени на 31 юли 2011 г. ,в деня на Шестия национален протест на ГС "Сила". /News.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355