България 14.09.2025 17:07 Снимка: ДНЕС+
Автобус мина на червено и блъсна кола в София, загина 77-годишен мъж
Автобус на градския транспорт помете кола на натоварено кръстовище в столичния квартал „Люлин”. От удара загина мъж на 77 години.
Инцидентът е станал минути след 6 ч. тази сутрин на кръстовището при булевардите „Сливница” и „Петър Дертлиев”.
Автобус 83 се е движил по бул. „Сливница”. На кръстовището обаче не спира на червен светофар. На кадри в социалните мрежи се вижда как навлиза в кръстовището с висока скорост и удря лекия автомобил.
8 минути след подаването на сигнала на място е пристигнал екип на Спешна помощ, който установява шофьора на автомобила - 77-годишен мъж в тежко състояние, с контузия на главата и в кома. Откарва го във ВМА, където по-късно мъжът е починал.
Шофьорът на автобуса е на 63 г. и управлява превозното средство от шест години. До момента има две леки произшествия, а пробите му за алкохол и наркотици са отрицателни.
„На записите от камерите се вижда, че шофьорът е минал на червен светофар. Той казва, че е натиснал спирачката и тя била отказала. Експертизата на компетентните органи ще установи дали има повреда в спирачната система”, заяви Борислав Попов - началник на отдел „Безопасност на движението” към Столичния автотранспорт.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09943 |
GBP
|
1 | 2.23626 |
RON
|
10 | 3.84197 |
TRY
|
100 | 3.90542 |
USD
|
1 | 1.66894 |
Последни новини
- 14:31 Общественици: Боян Радев е патриарх на българския спорт и изкуство
- 14:23 Огнян Минчев: Предколедно цени в софийски ресторанти поскъпнаха с една трета
- 14:15 Путин: Европа рано или късно ще бъде принудена да върне всичко откраднато
- 14:05 Апелативният съд увеличи присъдата на Рангел Бизюрев за убийството на Митко от Цалапица
- 13:57 Шкварек: Последният протест - най-обикновено, скучно откриване на партийна кампания
- 13:51 Преименуваха символично "Кенеди център" в "Тръмп център"
- 13:49 Петер Сиярто: Унгария е напълно готова за среща между Путин и Тръмп
- 13:43 Пеевски посрещна посетителска група млади хора в “Музея на Сглобката”