България 04.04.2024 16:53 Снимка: ДНЕС+
Атанасов за рапортите, че е опитвал да вербува военни разузнавачи: Акция по дискредитиране на ПП-ДБ!
„Свидетели сме на организирана и координирана акция по дискредитиране на ПП-ДБ чрез нереформираните службите за сигурност“.
Това обяви пред журналисти в парламента лидерът на ДСБ и депутат от ПП/ДБ Атанас Атанасов.
Той отново влиза в пререкания със Служба „Военно разузнаване“, които, според медийни публикации е направил опит да превземе, вербувайки един от ръководителите.
„Добре е да се забележи Военно разузнаване с коя сила си взаимодейства в парламента, която иска моя арест - с проруската „Възраждане“. Аз съм арестуван още от Филчев и съм гърмян заек. Не е ме е страх, но е важно да се разбере, че Военно разузнаване се занимава с политическа репресия“, заяви той.
За казуса се разбра от интервю на самия Атанасов пред БНТ, в което се оплака, че заради опитите си да реформира службите е получил „разработка“ на Военното разузнаване срещу него. От последвалото опровержение на Военното разузнаване по-късно излезе, че не военните разузнавачи са „разработвали“ Атанасов, а той тях.
Според рапортите през юли м.г. двама директори от СВР са били привикани на разговор в кафене „Ларгото“, в центъра на София, до Министерски съвет, от съветника по национална сигурност на премиера Николай Денков-Веселин Марков по поръчка и по инициатива на ген. Атанасов с предложение за кариерно израстване в службата срещу лична лоялност и предоставяне на вътрешна служебна информация.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:23 Хороскоп за петък, 3 април 2026 г.
- 19:33 Ройтерс: Войната може да направи Техеран по-силен, а страните от Персийския залив – уязвими
- 19:25 Bloomberg: Войната в Иран донесе на Русия милиарди долари
- 19:18 ВВС: Китай опитва да играе ролята на миротворец в Близкия изток
- 19:11 По заръка на Чарлз Трети: Принц Уилям тръгна на психолог, за да се подготви за кралската корона
- 19:03 Алианс от четири държави се опитва да разбие доминацията на Тел Авив и Техеран
- 18:56 Путин: Русия е готова да направи всичко за нормализиране на ситуацията в Близкия изток
- 18:48 Ново поскъпване: В Министерски съвет обсъждат вдигане на данък сгради