
България 07.02.2024 16:16 Снимка: ДНЕС+
Атанас Атанасов йезуитски за споразумението между ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС: Няма нищо вечно под слънцето
„Призовавам изпълняващия функциите главен прокурор Борислав Сарафов да предприеме действия за всестранно и пълно разследване за магистратския клуб на Нотариуса.“ Това заяви съпредседателят на „Демократична България” Атанас Атанасов.
Днес народните представители приеха да бъде създадена временна анкетна комисия, която да установи всички факти и обстоятелства, свързани с дейността на групата около убития миналата седмица Мартин Божанов – Нотариуса. Председател на комисията ще е Никола Минчев от ПП-ДБ.
„Имам списък на всички лица, които са имали карти и са ходили там (в частния клуб със собственик Нотариуса – бел. ред.). След като временната анкетна комисия свърши работата си, не е зле да се помисли и за конкретни законодателни промени, за да не се допускат такива казуси“, каза още Атанас Атанасов.
За бъдещата ротация и настояването на ПП-ДБ Мария Габриел да е само премиер, а акад. Николай Денков вицепремиер и министър на външните работи, Атанасов коментира: „Няма нищо вечно под слънцето.“
Според записаното в управленската програма, Денков трябва да е вице и министър на образованието.
„Смятаме, че ПП-ДБ и ГЕРБ трябва да имат външнополитически канал. Премиерът винаги би могъл да осъществява външна политика“, каза още Атанасов.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.25951 |
![]() |
10 | 3.85552 |
![]() |
100 | 4.16246 |
![]() |
1 | 1.67882 |
Последни новини
- 20:16 Хороскоп за понеделник, 21 юли 2025 г.
- 19:33 Вижте какви са истинските причини за затлъстяването
- 19:24 Николай Нанков: Новият летен хит явно ще е “Харвардски пирати” 2
- 19:12 Туристка пострада в Пирин, изпратиха въздушната линейка
- 19:01 Фюри след шоуто на "Уембли": Усик знае, че само аз мога да го победя
- 18:49 Ватерполният „Комодор” стана шампион и при 18-годишните
- 18:36 78-годишен италианец се събуди 30 минути след като лекари го обявиха за мъртъв
- 18:24 Пенсионерите намаляват за 10 години със 133 хиляди, ръст на разходите за пенсии до 21,6 млрд. лева