България 21.01.2023 09:38 Снимка: ДНЕС+
Асен Василев видя признание за България в статията на "Ди Велт"
Статията на "Ди Велт" е признание за България, това не е признание за Асен Василев. Признание е, че България е застанала с много ясна позиция на страната на Украйна. Това коментира в "Панорама" по БНТ съпредседателят на "Продължаваме Промяната" Асен Василев.
"Ако в момента гледаме какво се случва в света, има 2 визии - едната визия е големите държави, сферите на влияние и всички други като васали. Аз не искам България да живее в такъв свят. Ние имаме друга визия, в която малките държави, през ЕС, през международни институции могат да си отстояват правата, има честен процес това как се случва и всяка държава сама определя как да си подреди икономиката, живота, какво да си купи", заяви Асен Василев.
Беше категоричен, че няма връзка между "Продължаваме Промяната" и компанията Nexo. По думите му в казуса проблемът е, че няма регулация у нас.
Коментира и неуспешния трети мандат - обясни, че не са отишли на лидерската среща днес, защото подходът е бил всички да седнат на една маса и всички да се разберат. Обясни, че са щели да участват в по-детайлни разговори, ако е имало намерение за правителство на малцинството.
Ние няма да влезем в правителство с ГЕРБ и ДПС, коментира Асен Василев.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци