Асен Агов: Говори се, че Росен Желязков ще бъде кандидат-президентът на ГЕРБ

България 28.06.2025 17:39 Снимка: ДНЕС+

Асен Агов: Говори се, че Росен Желязков ще бъде кандидат-президентът на ГЕРБ

Предварителни избори между градската десница и ГЕРБ могат да отсеят десен кандидат-президент. Той трябва да е евроатлантик и с ясна визия за развитието на България след влизането на еврозоната. Не изключвам възможността кандидатът на ГЕРБ да е Росен Желязков - така се говори. Това коментира в предаването „Офанзива с Любомир Огнянов” по NOVA News журналистът Асен Агов.

На 25 юни Кирил Петков обяви, че подава оставка като съпредседател на ПП и като депутат от партията в 51-вото Народно събрание. Рокадата дойде след скандала с общинските кметове и съветници, които напуснаха формацията заради обвинения към ръководството в натиск за сключване на обществени поръчки с определени фирми.

"Няма да има разпад на ПП, но ще има преосмисляне за връщане на доверието към хората чрез антикорупционни действия. Партията ще реши сама дали Асен Василев е способен да я оглави или ще се търсят алтернативи. Ситуацията ми намирисва на залежала храна с лош дъх", коментира Агов. 

"Очевидно изгода от случващото се в ПП има преди всичко управляващата коалиция. От проблемите печелят Борисов и Пеевски. Те вече казват, че упреците срещу тях за корупция идват от корумпирани хора. Дестабилизацията на България в този момент е крайно ненужна и влиза в разрез с призивите на властта - която иска да преминем прага на еврозоната без смущения", отбеляза още Агов. 

CHF CHF 1 2.08979
GBP GBP 1 2.29315
RON RON 10 3.84885
TRY TRY 100 4.18971
USD USD 1 1.67108