България 23.01.2026 09:10 Снимка: ДНЕС+
Алабалистът Василев: Ще продължим да бойкотираме кворума, ако пак влезе Изборния кодекс
Парламентарната група "Продължаваме промяната-Демократична България" (ПП-ДБ) ще продължи да бойкотира кворума в пленарната зала. Видяхме, че вече има внесено искане от „Има такъв народ“ (ИТН) второто четене на Изборния кодекс (ИК) да бъде включено като точка в утрешното пленарно заседание, каза в Народното събрание председателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев, предаде БТА.
Днешното заседание на Народното събрание беше прекратено, след като три проверки установиха липса на кворум в пленарната зала.
Днес видяхме, че ГЕРБ не са особено ентусиазирани да осигурят кворум, не се появиха всички техни депутати. Дали утре точката ще влезе, зависи от това как „ще се събудят сутринта ГЕРБ, ИТН, ДПС-НОВО НАЧАЛО", коментира Василев.
По думите му този Изборен кодекс е направен така, че да има 100% гласуване на хартия. Това, което се предлага с въвеждане на сканиращите устройства, няма как да се случи преди изборите, новите машини няма как да бъдат сертифицирани, защото по текущия ИК трябва да стане 55 дни преди изборите, за да е ясно, че няма манипулации на кода, каза депутатът. Като няма нови машини, ще отидем на 100% хартия, това е планът на Новото начало, предполагам и на ГЕРБ, макар че „не го бутат чак толкава ентусиазирано“, допълни Асен Василев.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:38 Проф. Кантарджиев: Масовата ваксинация е най-доброто "лекарство" за грипа
- 12:32 Комплекс за социални услуги – Ресурсен център към Фондация „Владиславово“
- 12:25 Разкриха нарколаборатория в бургаския квартал "Победа"
- 12:22 На 55 години внезапно почина Калин Терзийски
- 12:17 Тошко Йорданов: Думата на ПП-ДБ не струва нищо
- 12:09 Русия атакувала Кривой Рог почти 24 часа
- 12:00 Четирима украинци са ранени след катастрофа с два буса край Мъглиж
- 11:53 Проф. Рачев: В края на януари ще видим температури от 15-16°, та дори се мъдрят и едни 17°