36 кашона играчки за децата на Якоруда от израелски министър и българска фондация

България 04.03.2013 12:56

С играчки зарадваха малчуганите от обединеното детско заведение в с. Юруково, Благоевградска област, зам.-министърът по въпросите на развитието на Израел Аюб Кара, посланикът на тази страна у нас Негово Превъзходителство Шаул Камиса Раз и д-р Невен Енчев, председател на фондация „Качество на живот“.

„Децата бяха невероятно въодушевени и щастливи, защото в този район беднотията е ужасяваща“, сподели д-р Енчев. Огромна благодарност на дарителите е изразил кметът на селото Ахмед Сираков.

Това е поредното дарение, което еврейската страна прави на забавачката, в която е израснал загиналият при атентата на 18 юли м.г. на летището в Бургас български шофьор Мустафа Кьосов. След трагичния инцидент, в който от взрива бяха убити и петима израелски туристи, по инициатива на зам.-министър Кара беше отпусната месечна стипендия от 150 долара на 11-годишната Салихе, дъщеря на 36-годишния български гражданин. При посещението си в началото на февруари представители на посолството донесоха пари на детското заведение в родното село на Мустафа. Тогава се разбра, че те са поели ангажимент и ще полагат редовни грижи за забавачката.

Общо 36 са кашоните с играчки, които израелското посолство дари на малчуганите чрез фондация „Качество на живот” на всички детски заведения в община Якоруда. Те бяха връчени на кмета Нуредин Кафелов в края на миналата седмица.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355