България 17.02.2025 18:06 Снимка: ДНЕС+
19-годишен открадна телефона на момче и блудства с него край варненското село Каменар
19-годишен младеж от варненското село Каменар с инициали Ю. Г. е привлечен като обвиняем с за грабеж и сексуално посегателство над на непълнолетно момче. Той е задържан с прокурорско постановление за срок до 72 часа.
Младежът е взел чрез употреба на сила мобилния телефон на детето и е извършил посегателство срещу половата му неприкосновеност, съобщиха от държавното обвинение. Двете престъпления за квалифицирани по чл. 198, ал. 1 от НК и по чл. 157, ал. 1 от НК. От обвинението отбелязват, че те са извършени по груб и безцеремонен начин.
Прокуратурата е внесла искане за постоянния арест на 19-годишния, което предстои да бъде разгледано от Районния съд във Варна.
Вечерта на 14 февруари 2025 година пострадалото момче се прибирало със свой приятел към дома си в Каменар. Децата минавали през гориста местност в близост до населено място, когато срещнали непознатия младеж. Той поискал от двете момчета пари, но не му дали. Тогава чрез употреба на сила успял да отнеме телефона на едно от децата. "След това, отново използвайки сила, извършил действия на полово удовлетворение с непълнолетния пострадал, който е от същия пол", посочват от прокуратурата.
За случая бил подаден сигнал и започнало незабавно разследване. Събрани са доказателства, които сочат безспорно 19-годишния младеж като извършител на двете престъпления. Работата по случая продължава под ръководството и надзора на Районната прокуратура във Варна.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:57 Кои са избраните от Радев за министерски постове и ще има ли двама вицепремиери?
- 08:50 Димитър Стоянов: ПП и ДБ подкрепят статуквото като гласуват срещу кабинета "Радев"
- 08:43 Патриарх Даниил пред БНТ: Да не се страхуваме да влезем в битка със злото
- 08:35 Гвардеец предложи брак на любимата си пред президента в Гербовата зала (видео)
- 08:27 "Ройтерс": САЩ и Иран са много близо до споразумение за край на войната
- 00:07 Хороскоп за четвъртък, 7 май 2026 г.
- 19:38 Стефка Костадинова даде пълномощно на Весела Лечева
- 19:28 От романтика до драма: Бурният любовен живот на Джим Кери