
България 28.01.2022 08:30 Снимка: ДНЕС+
18 членове напускат БСП-Стара Загора
Пасивната позиция на партията по конфликта Русия-НАТО преляла чашата на търпението
Цялата организация в състава на БСП-Стара Загора прекратява своето членство в партията. Това обяви председателят на Основната партийна организация (ОПО) „Родина“ Станимир Петров. Той заедно с още 17 свои съпартийци от днес прекратява членството си в редиците на социалистите, съобщи БНР.
Причина за това действие е трупано с годините несъгласие с политика, която формацията води, както и пасивността на БСП по отношение на кризата Русия-НАТО. Според Станимир Петров левицата се страхува да противоречи на позицията на Америка, за да не бъде извадена от настоящото коалиционно управление. Той подчерта, че БСП повече не може да бъде изразител на възгледите на русофилите в България.
„Деструктивните процеси в БСП са от години, а настоящото ръководство просто ги засили“, заяви от своя страна зам.-председателят на ОПО „Родина“ Ивелин Иванов.
Разочарованите социалисти обявиха, че след напускането на БСП няма да влязат в друга политическа сила. /БНР
Още по темата
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 21:11 Хороскоп за четвъртък, 18 септември 2025 г.
- 21:09 Лавров: Киев се опитва да саботира политическите усилия на САЩ за решаване на конфликта в Украйна
- 21:05 Чарлз III разговаря с Тръмп в двореца "Уиндзор", историческата официална визита започна
- 21:01 Теменужка Петкова: Асен Василев да не забравя, че през 2025-а плащаме негови стари сметки!
- 19:34 Турция въвежда задължителни психотестове преди сключване на брак
- 19:27 Хърватия вече има първата плаваща аптека
- 19:21 Лебедев: Руските сили нанесоха удар по завод, произвеждащ системи за насочване на ракети за ВСУ
- 19:13 Фридрих Мерц пред Бундестага: Путин изпитва търпимостта ни