България 01.09.2021 16:16 Снимка: ДНЕС+
15 нови детски градини и ясли се строят в София
15 нови детски градини и ясли се строят в София. 3 от тях отварят врати до дни. Те ще бъдат в "Лозенец", "Овча купел" и "Подуяне", каза кметът на София Йорданка Фандъкова по време на инспекция на строеж на детска градина в Студентски град, съобщи БНТ.
"В "Надежда" до края на годината започва строителство на нова детска градина. Тук, в "Студентски", също имаме решение за нова, до края на годината ще започне и проектирането", каза още тя.
16-та детска градина "Приказен свят" в "Студентски град" ще посрещне децата през ноември.
"След като отвори врати през ноември, в нея ще се върнат децата, които в момента са преразпределени в други градини и ще се отвори място за 5 нови групи за 120 деца. Стойността на проекта е над 3 милиона и 800 хиляди лева", каза кметът. Сградата е от последните останали с вредни етернитови детски градини и на практика сега се построи на ново, допълни Фандъкова.
Тя обясни, че всеки районен кмет, който е готов с терен, ще получи финансиране за нови детски заведения. Най-проблемни остават районите, където няма терени за строителство, като "Красно село" "Триадица" и "Оборище". По думите ѝ има интерес за частно-публично партньорство, но все още няма готов проект./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:39 Хороскоп за вторник, 13 януари 2026 г.
- 19:33 Military Watch Magazine: С "Орешник" Русия вече може да удря в "сърцето" на САЩ
- 19:25 Цеко Минев: България ще домакинства на стартове от алпийските ски в следващите 6 години
- 19:18 ДВ: Китай ли е най-големият губещ от намесата на САЩ във Венецуела?
- 19:11 Шеф на полицията: Броят на убийствата в Лондон е паднал за пръв път от десетилетие насам
- 19:03 Европейски държави обсъждат засилване на военното си присъствие в Гренландия
- 18:58 Foreign policy: Русия се въоръжава усилено. И не само за войната в Украйна
- 18:50 Харалан Александров: Асен Василев ни предлага избори до дупка