България 10.10.2023 10:14 Снимка: ДНЕС+
12-ти ден енергетици протестират, АМ „Тракия“ и Прохода на Републиката остават блокирани
Протестите на енергетици и миньори продължават вече 12-и ден, съобщи БТВ. И тази нощ те прекараха нощта на магистрала „Тракия“. Недоволство има и на Прохода на Републиката.
Протестиращите казват, че блокадите ще останат, докато териториалните планове за справедлив преход не бъдат изтеглени от Брюксел, преработени и чак тогава изпратени към Европейската комисия.
Вчера министър-председателят Николай Денков каза, че териториалните планове не могат да бъдат изтеглени, защото това означава България да се откаже доброволно от процедурата за финансова подкрепа.
Протестиращите подготвят национален протест в четвъртък.
Шофьорите по автомагистрала „Тракия“ и днес трябва да слязат по обходен маршрут Чирпан - Нова Загора заради блокадата.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:09 Откриха картина на Пикасо за 15 млн. евро при акция срещу наркотрафик във Франция
- 15:02 След "Баба Алино": Българи купиха къщи и апартаменти и им спряха водата и достъпа
- 14:54 Омбудсманът против превръщането на помощта за отопление в инструмент за бюджетни икономии
- 14:46 Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“
- 14:39 Демерджиев разпоредил фонд "Пътна безопасност" да финансира само мерки срещу катастрофите
- 14:31 Димитър Маринов остава начело на Българския фармацевтичен съюз
- 14:24 Иран рязко увеличи износа на петрол след споразумението със САЩ
- 14:17 КЗП започна масирани проверки по Черноморието