Без винетки от Бункера до Боровец и гробищен парк „Кантара“ във Варна
Варна<+> 20.02.2020 10:13
Няма да се изискват винетки за леките автомобили по някои пътни възли във Варна. Това заяви кметът на града Иван Портних пред журналисти, предаде репортер на "ДНЕС+". Той посочи някои ключови места, на които и досега не са глобявани водачи, но от АПИ поставиха отново табели за винетки, което предизвика смут сред гражданите на града.
„В споразумение сме с АПИ. Към момента няма да има санкции за пътя до летището, до Тополи, до Звездица, до Бункера, (Бункера – пътят за СО „Боровец“, Гробищен парк „Кантара“- бел. ред.), до Константиново, Златни пясъци, така че няма причина за паника и недоволство. Разположените знаци и камери ще важат само за тежкотоварните автомобили, и така е редно. Тол системата трябва да работи и АПИ да си събира таксите. Знаците ще важат само за тежкотоварните автомобили по споменатите трасета“, заяви кметът.
Остава въпросът с автобусите на „Градски транспорт“ ЕАД - дали, както в София, ще заплащат винетки.
Репортер на медията ни се свърза с управителя на „Градски транспорт“ ЕАД, който заяви, че въпросът специално с трасето до местност Кантара (гробищния парк), както и пътя до СО “Боровец“ е решен, тъй като преди две години бе намалена и цената на билетчето до местностите, което прави нелогично задължаването за винетка.
Управителят на общинския превозвач обясни още, че това важи за всички линии на Градски транспорт, които са в рамките на града, както и за споменатите от кмета трасета.
Геновева Михайлова
„В споразумение сме с АПИ. Към момента няма да има санкции за пътя до летището, до Тополи, до Звездица, до Бункера, (Бункера – пътят за СО „Боровец“, Гробищен парк „Кантара“- бел. ред.), до Константиново, Златни пясъци, така че няма причина за паника и недоволство. Разположените знаци и камери ще важат само за тежкотоварните автомобили, и така е редно. Тол системата трябва да работи и АПИ да си събира таксите. Знаците ще важат само за тежкотоварните автомобили по споменатите трасета“, заяви кметът.
Остава въпросът с автобусите на „Градски транспорт“ ЕАД - дали, както в София, ще заплащат винетки.
Репортер на медията ни се свърза с управителя на „Градски транспорт“ ЕАД, който заяви, че въпросът специално с трасето до местност Кантара (гробищния парк), както и пътя до СО “Боровец“ е решен, тъй като преди две години бе намалена и цената на билетчето до местностите, което прави нелогично задължаването за винетка.
Управителят на общинския превозвач обясни още, че това важи за всички линии на Градски транспорт, които са в рамките на града, както и за споменатите от кмета трасета.
Геновева Михайлова
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:06 Съдът регистрира партия "Прогресивна България"
- 08:58 Бивш министър в кабинета на Педро Санчес бе осъден на 24 години затвор за корупция
- 08:51 Бабиш забрани на чешкия президент да присъства на срещата на върха на НАТО
- 08:43 Антон Кутев: Искаше ми се да вървим много по-бързо, искаше ми се да сме много по-решителни
- 08:36 Иван Шишков: Къщите в "Баба Алино" трябва да бъдат съборени, няма друго решение
- 08:28 САЩ временно свалят петролните санкции срещу Иран
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан