Барселона с най-лошия си старт в Ла Лига от 1994 г.

Спорт 22.09.2019 10:50

Барселона допусна изненадваща загуба с 0:2 при визитата си на Гранада в късна среща от 5-ия кръг на испанската Ла Лига.

Шампионите бяха неузнаваеми и дори появяването в игра на почивката на капитана Лео Меси не успя да им помогне да отбележат. Каталунците губят втора среща от началото на сезона и със своите 7 точки от 5 мача правят най-лошия си старт в първенството от 1994 г.

Гранада успя да поведе още в 2-та минута след попадение на Рамон Азеес, който се възползва от грешка в защита на новото попълнение на Барса Жуниор Фирпо. След почивката Алваро Вадило (66) отбеляза от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на появилия се като резерва Артуро Видал. С успеха скромния отбор от Андалусия се изкачи временно на върха в Ла Лига с 10 точки.

„Притеснен съм. Не успяваме да запишем добри резултати и това се случва вече в няколко мача. Това означава, че не играем добре. Чувствам се отговорен. Винаги можеш да спечелиш или загубиш, но трябва поне да заслужаваш победата. Днес това не важеше за нашия отбор”, заяви Валверде, който все още не може да изведе Барселона до успех при гостуване през този сезон. /БГНЕС