Етър победи Берое с 2:1 в efbet Лига

Спорт 01.09.2019 10:10

Отборът на Етър най-сетне се поздрави с първа победа за новия сезон. "Болярите" изстрадаха успеха си срещу Берое, побеждавайки селекцията на Александър Томаш с 2:1. Двубоят на "Ивайло" предложи много интересни мигове на футболните фенове. Дани Младенов откри резултата за домакините след дежурния си гол в 34-ата минута. До паузата гостите натиснаха здраво, но гредата и страхотен Христо Иванов оставиха резултата непроменен.

След почивката Берое отново беше по-активният тим, но лоша вест за заралии беше изгонването на Иван Бандаловски в 71-ата минута. Дори и с тази несгода, старозагорци стигнаха до ремито, когато Камбуров най-накрая се реваншира за своята поредица от пропуски преди това. Оттук насетне обаче Етър взе лидерската роля в мача и дочака своя триумф с късно попадение на резервата Милчо Ангелов в 89-ата минута.

По този начин момчетата на Росен Кирилов се изкачиха до 10-ото място в efbet Лига. Берое остава в Топ 4, но още утре може да бъде изпреварен от ЦСКА.

Двубоят в старата столица започна на много ниски обороти. Двамата старши-треньори сякаш се надиграваха тактически, като от това страдаше желанието на феновете за офанзивно зрелище на "Ивайло".

За радост, макар и малко по-късно от необходимото, емоциите на в този сблъсък ескалираха.

"Болярите" дочакаха своя шанс и поведоха в резултата след 34 минути. Светослав Ковачев сътвори рейд по крилото, след което отправи много остро подаване около дузпата. Централният бранител на Берое Виктор Генев изненадващо не посегна да блокира, а продължилата топка стигна до Даниел Младенов. Българският национал изскочи зад гърба на статичния Василев и със силен шут в средата на вратата не остави никакъв шанс на Перниш.

Но това не беше всичко. Неубедителната отбрана на Берое бързо направи и втори подарък за "виолетовите". Атака на домакините премина мощно през центъра след двойно подаване. Миг по-късно Крум Стоянов отправи отлично подаване към Ивайло Димитров, който някъде от позицията, откъдето отбеляза Дани Младенов, този път не можа да матира реагиралия по чудесен начин Душан Перниш.

Отговорът на заралии все пак дойде, а той беше и изключително опасен за "болярите". Камбуров върна към намиращия се на границата на наказателното поле Меледже. Африканецът заложи на техниката и шутира елегантно към далечния ъгъл на Иванов. Капитанът на Етър се протегна максимално и изби в гредата, с което спаси своите от сигурното изравняване.

Берое не спря да търси възстановяването на паритета още до почивката. Старозагорци впечатлиха с триходова комбинация в 42-ата минута, която изведе на стрелкова позиция Педо Еуженио. И португалската звезда обаче бе отчаяна от нова добра намеса на Христо Иванов.

Етърци можеха да се вкарат в голяма беля, секунди преди сигнала за пауза. Иван Иванов подаде в опасна зона за Крум Стоянов, който пък още по-неразумно реши да не чисти, а да комбинира със Станоев. Естествено, пасът му беше пресечен от Александър Цветков, но и опорният халф на Берое не можа да пробие имащия страхотни минути вратар на "виолетовите".

На полувремето ядосаният Александър Томаш прибегна до необходими промени в своя състав. Така се стигна до рокадата на Виктор Генев с Ерол Алкан, а пък Вандерсон се появи вместо Рубен Бригидо.

Берое продължаваше да пропилява изгодни положения в този двубой. В 59-ата Мартин Камбуров успя да пробие между трима, но в последния момент защитник на Етър направи шпагат и изби в корнер. След неговото изпълнение не последва нищо интересно.

Публиката на стадион "Ивайло" видя нещо в 69-ата минута, което не се вижда всеки ден. Александър Василев подсигури перфектната топка за своя лидер Мартин Камбуров. Опитният голмайстор обаче направи по-трудното и от един метър прати коженото кълбо над горната греда. Пропускът му пък накара наставника Александър Томаш да се хване за главата.

В момент, когато Берое сякаш беше възможно най-близо до изравняването, неприятна новина сполетя лагера на заралии. Иван Бандаловски си изкара два жълти картона в рамките на пет минути и набързо беше пратен под душовете от главния съдия Станислав Тодоров. Бандата не бе никак доволен от решението на рефера, напускайки с цветущи псувни.

Макар и с човек по-малко, беройци счупиха каръка и заслужено изравниха в 72-ата минута. Нова добра тяхна атака отляво завърши с центриране на Вандерсон. Мартин Камбуров се извиси над персоналните си пазачи и с глава порази мрежата на "виолетовите".

В 76-ата минута младата надежда на Етър - Светослав Ковачев демонстрира своята отлична техника на малък периметър. Талантът направи на пух и прах отбраната на Берое, ала завършващият му изстрел беше спасен с крак от перфектния в този миг Перниш.

Този драматичен двубой нямаше как да не завърши и по изключително интересен начин. Победата все пак отиде в актива на домакините. "Виолетовите" подпечатаха дебютния си успях за сезона, след като в 89-ата минута точен беше резервата Милчо Ангелов. Всичко започна от страхотните действия на Кольо Станев по фланга, където младокът размина Александър Василев, а след това отправи и подаване между краката на Алкан. Таранът на домакините бе на точното място и въпреки неубедителния си удар, Душан Перниш все пак беше преодолян.

След паузата за националните отбори, Берое приема на свой терен Витоша (Бистрица). Етър пък ще има трудната задача да търси нещо позитивно от визитата си на Лудогорец.