Ювентус продължава победния си ход в Серия А

Спорт 27.09.2018 10:52

Отборът на Ювентус постигна шести пореден успех в италианската Серия А, след като победи с рутинното 2:0 тима на Болоня на ,,Ювентус Стейдиъм“.

Домакините започнаха в нападение с Кристиано Роналдо и Пауло Дибала, а на вратата дебют през сезона направи Матия Перин. Гостите излязоха с нагласата да удържат колкото се може по-дълго равенството в срещата, но устремът на ,,бианконерите“ им донесе две ранни попадения, които на практика решиха двубоя в тяхна полза. В 11-та минута Дибала откри резултата, а пет по-късно Блес Матюиди покачи на 2:0 след асистенция на португалската звезда Кристиано Роналдо. Торинци контролираха напълно случващото се на терена и по отношение на владение на топката, и по брой създадени голови положения, но така и не успяха да увеличат преднината си до края на мача.

Така възпитаниците на Масимилиано Алегри продължават да са безгрешни във вътрешното първенство, като записаха и победа в откриващия си мач в Шампионската лига през седмицата, където надвиха Валенсия като гост с 2:0. В другите мачове от кръга в сряда Наполи продължава да бъде втори зад Ювентус, след като надигра категорично у дома новака Парма с 3:0, Лацио излезе на трета позиция след четвърти пореден успех, побеждавайки Удинезе като гост с 2:1, Рома се върна към победите след 4:0 над Фрозиноне, Дженоа надви Киево с 2:0, а срещите между Аталанта-Торино и Каляри-Сампдория завършиха при резултат 0:0. /БГНЕС