Завърши 16-то издание на спортна кампания „Ваканция без грижи“ в морската столица Варна

Варна<+> 17.07.2024 15:05 Снимка: ДНЕС+

Традиционно, с голям успех премина 16-то издание на спортна кампания „Ваканция без грижи“ във Варна. Организатор на събитието е Националното сдружение на сираците в България, с подкрепата на Община Варна. Администрацията в морската столица за поредна година подкрепя спортното събитие, което има за цел да предложи алтернатива за оползотворяване на свободното време при младите.

Чрез спорта, инициативата обединява деца и младежи в неравностойно положение и техни връстници от семейна среда и възпитава у тях любов и афинитет към физическа активност.

Началото на спортната надпревара дадоха световните шампиони по кикбокс от СК „Вокил“ Варна, които споделиха с участниците, публиката и гостите пътят към своите спортни постижения.

Първенец в турнира в категория до 16 г., стана 15-годишният Мартин Койчев от Стара Загора. На второ място беше отличен Руис Сеперо на 15 г. от Русе, а на трето - Симеон Стоянов на 16 г., също от дунавския град.

19-годишният Теодор Панчев също от Русе е победителят в категорията при по-големите. На второ място се нареди 23-годишният Стефан Скробански от Бургас, а третото място грабна Мартин Димитров на 19 години от град Раднево.

Всички участници във "Ваканция без грижи" получиха награди за активно участие и отлично представяне в националния турнир по стрийт фитнес.