
Варна<+> 09.06.2020 22:37 Снимка: Георги Спасов
Въвежда се график за тренировки на спортен комплекс „Локомотив“ във Варна
Изготвен е график, по който ще се провеждат тренировки на спортен комплекс „Локомотив“ във Варна
Това стана ясно днес на среща, в която участваха зам.-кметът на Варна Коста Базитов, директорът на ОП“Спорт“- Варна Венцислав Младенов, директорът Дирекция „Спорт“ към община Варна Кристиян Димитров, председателят на ФК “Спартак“ Асен Манолов, зам. председателят на ОбС-Варна и председател на ПК "Младежки дейности и спорт" Генадий Атанасов, и представители на клубовете, които тренират в базата на комплекса.
Повод за нея беше недоволството на треньори и представители на клубовете, че им е ограничен достъпът до спортния комплекс. По думите им, те няма къде да упражняват тренировъчната си дейност, а от 1 юли стартира състезателният сезон. «Искаме община Варна и управителният съвет на ФК “Спартак“ да преосмислят решенията си, и да ни се даде възможност да тренираме, тъй като няма къде“, обясни треньорката на спортен клуб по лека атлетика (СКЛА) „Евър“-Варна Цонка Господинова. Тя поясни, че от стопаните на базата, са им изисквали договори, справка за брой на трениращите деца и други документи, но конкретна причина за ограничаването на достъпа не е посочена.
Наш репортер не успя да се свърже с председателя на ФК “Спартак“ Асен Миланов за коментар, въпреки упоритите опити.
На въпросите на медията ни откликна директорът на ОП “Спорт-Варна" Венцислав Младенов.
Той заяви пред репортер на ДНЕС+, че досега достъпът до базата е бил напълно свободен и по терените на спортния комплекс са тренирали свободно и граждани, но тъй като вече съоръжението има нов „стопанин“, който отговаря за поддръжката на базата на комплекса, е редно да се променят и условията, по които ще бъде експлоатирана базата на „Локомотив“.
Младенов допълни, че в момента се изработва график, по който ще се осигурява достъп до комплекса, и по който ще тренират всички лицензирани клубове.
На срещата е постигнато съгласие относно изработването на такъв график, като той ще отговаря и на противоепидемичните мерки, като се документира и броят на трениращите.
Геновева Михайлова
Още по темата
![]() |
1 | 2.09493 |
![]() |
1 | 2.25951 |
![]() |
10 | 3.86306 |
![]() |
100 | 4.01142 |
![]() |
1 | 1.6565 |
Последни новини
- 21:37 Хороскоп за сряда, 17 септември 2025 г.
- 21:30 Украинец пуснал дрона във Варшава, полски Ф-16 ударил пенсионерската къща
- 21:24 Робърт Редфорд почина на 89 години
- 21:21 Никола Цолов ще кара във Формула 2 през следващия сезон
- 19:34 Държавите от ЕС се споразумяха за мерки за връщане на разселените украинци след войната
- 19:26 Комисия на ООН: Израел извършва геноцид в ивицата Газа
- 19:21 Година и половина условно за мъж, участвал в група за разпространение на наркотици
- 19:18 Русия удари логистичен център в Киевска област