Варна<+> 30.06.2026 12:15 Снимка: БТА
Варненският окръжен съд върна на прокуратурата делото срещу Благомир Коцев
Варненският окръжен съд върна делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев на Софийската градска прокуратура. В разпоредително заседание днес съдът трябваше да се произнесе дали да даде ход на делото срещу Благомир Коцев и общинските съветници Николай Стефанов и Йордан Кателиев по същество. Подсъдими по това производство са още бизнесменът Ивайло Маринов и ръководителката на канцеларията на кмета Антоанета Петрова
Становището на прокуратурата беше, че в обвинителния акт срещу петимата няма съществени процесуални нарушения, няма и искания за събиране на нови доказателства. Позицията на държавното обвинение бе, че може да се даде ход на делото по същество и да бъде насрочено открито съдебно заседание.
Различно беше мнението на защитниците на подсъдимите. Според адвокатите при изготвянето на обвинителния акт са допуснати съществени процесуални нарушения, допуснати са и сериозни неясноти.
Защитата на Коцев, Стефанов и Кателиев поиска още размерът на определените им гаранции да бъде намален. Според тях паричните суми са в много завишен размер, а няма факти, които да установяват, че без такава мярка за неотклонение подсъдимите биха се укрили или биха попречили на производството, пише БТА.
Още по темата
-
-
-
Протест във Варна с искане за оставка на кмета Благомир Коцев
преди 2 седмици
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:15 БАН удостои президента Илияна Йотова с почетното звание „Доктор хонорис кауза“
- 13:12 В КСУ-ЦСРИ гостува проф. Емилия Георгиева -зам.-директор на Медицински колеж, УС Медицински лаборант
- 13:07 Внимание! Днес изтича важен срок за данъчни декларации
- 12:59 АКФ: Антикорупционните органи все по-често се използват за политически мотивирана репресия
- 12:51 "Форд" върна на работа инженери заради лошо качество на ИИ
- 12:43 Пламен Димитров: Не пипайте минималната работна заплата, докато не се разберем с работодателите
- 12:35 Иван Демерджиев пряко вини: Зад фирмите за мантинели прозира фигурата на Бойко Борисов
- 12:27 Земетресение от 4,2 по Рихтер в Гърция