Варненските общински съветници заседават днес

Варна<+> 21.12.2017 10:05

Заеми за близо 73 млн. лв. ще гласуват варненските общински съветници на последната си за годината сесия, която е насрочена за днес.

Със средствата ще бъдат финансирани редица инфраструктурни обекти. Почти половината пари от новия заем ще отидат за довършването на булевард „Васил Левски”. Останалата част от сумата ще е за пробива на булевард „Сливница”, за проектите "Естетизация и модернизация на градската среда", втората фаза на "Интегриран градски транспорт”, доизграждането на пречиствателна станция за отпадни води в курорта „Златни пясъци” и въвеждането на „синя зона”.

Съветниците трябва да одобрят и план-сметка „Чистота“ за следващата година. За почистването на града са заложени близо 30 млн. лв.

В дневния ред са включени също точки за отпускането на 1,3 млн. лева за нуждите на болница „Св. Анна“ и онкоболницата, както и за освобождаване от такси в детските ясли и градини за децата с ТЕЛК. /dariknews.bg

CHF CHF 1 2.07405
GBP GBP 1 2.25951
RON RON 10 3.86222
TRY TRY 100 4.13442
USD USD 1 1.68287