Варненски ученици впечатлиха НАСА
Варна<+> 15.06.2018 19:00
Ученици от варненската Математическа гимназия „Д-р Петър Берон” за поредна година взеха участие в Конференцията за международно космическо сътрудничество на НАСА, която се проведе в Лос Анджелис, съобщиха от гимназията.
Абитуриентите Иво Песев, Златан Димитров, Даниел Петров, Симеон Гачев и десетокласничката Катерина Бахтигалиева представиха пред учени от НАСА своите проекти Уни Спейс и Кибела по време на научните сесии, както и в постерната сесия на Международната конференция.
Учени от комисията по оценяването на проектите дадоха много висока оценка на проекта UNISPACE, класиран на първо място в конкурса.
Учениците имаха възможност да присъстват на дискусии със световно известни учени като проф. Дайсън, проф. Франк Дерек от SETI института. Запознаха се с втория астронавт стъпил на Луната Бъз Олдрин, с главния изпълнителен директор на „Амазон“ Джеф Безос, с Робърт Зубрин – президентът на Марсианското общество и много други учени, както и астронавти от НАСА.
Дванадесетокласниците имаха своята абитуриентска вечер в изискания ресторант на върха на най-високия небостъргач в Лос Анджелис. Учениците посетиха обсерваторията и планетариума Грифит, наблюдаваха залеза на Слънцето от известното кафе „Ресторант на края на Вселената“, направиха наблюдения на Луната с телескопите на Обсерваторията.
В програмата им бе включено посещение на големия културен комплекс Гети, Холивуд, Санта Моника, както и на театрална постановка. /dariknews.bg
Абитуриентите Иво Песев, Златан Димитров, Даниел Петров, Симеон Гачев и десетокласничката Катерина Бахтигалиева представиха пред учени от НАСА своите проекти Уни Спейс и Кибела по време на научните сесии, както и в постерната сесия на Международната конференция.
Учени от комисията по оценяването на проектите дадоха много висока оценка на проекта UNISPACE, класиран на първо място в конкурса.
Учениците имаха възможност да присъстват на дискусии със световно известни учени като проф. Дайсън, проф. Франк Дерек от SETI института. Запознаха се с втория астронавт стъпил на Луната Бъз Олдрин, с главния изпълнителен директор на „Амазон“ Джеф Безос, с Робърт Зубрин – президентът на Марсианското общество и много други учени, както и астронавти от НАСА.
Дванадесетокласниците имаха своята абитуриентска вечер в изискания ресторант на върха на най-високия небостъргач в Лос Анджелис. Учениците посетиха обсерваторията и планетариума Грифит, наблюдаваха залеза на Слънцето от известното кафе „Ресторант на края на Вселената“, направиха наблюдения на Луната с телескопите на Обсерваторията.
В програмата им бе включено посещение на големия културен комплекс Гети, Холивуд, Санта Моника, както и на театрална постановка. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:33 Украински МиГ-29 се разби край Полтава, Русия унищожи друг на летище "Вознесенск"
- 10:22 Александър Вучич обяви, че ще подаде оставката си
- 10:10 България пречупи Канада в 5-геймова драма за четвърта победа в Лига на нациите
- 09:58 Чудо в бедствието: 32 часа след труса извадиха от отломките оцеляло новородено (видео)
- 09:53 Меси резерва, но вкара на Йордания
- 09:47 Инспектори на Агенцията по храните спряха 5 тона храни с изтекъл срок на годност
- 09:36 Земетресение с магнитуд 5,9 разтърси Пакистан и Афганистан
- 09:26 Първи мераклия: Николай Ненчев обяви номинацията си за президент