
Варна<+> 12.03.2025 13:44 Снимка: ДНЕС+
Варненец наказан с пробация за агресия на пътя
32-годишен мъж от Варна се призна за виновен в хулиганство и прие наказание пробация след одобрено от съда споразумение, съобщиха от Районния съд в морската столица.
Инцидентът се разиграл на 28 октомври 2023 г., когато мъжът се движел с електрическа тротинетка по бул. „Осми приморски полк“ в посока центъра. На едно от кръстовищата той се забавил да потегли на зелена светлина, което провокирало водача на приближаващ автомобил да натисне клаксона. Раздразнен, подсъдимият последвал колата и при следващия червен светофар на бул. „Чаталджа“ спрял до шофьора, започнал да крещи на шофьора и спътничката му, удрял по стъклото и с ритник счупил страничното огледало. Агресивната му проява била засечена от множество свидетели, включително патрулиращи полицаи.
С постигнатото споразумение мъжът получи пробация за 6 месеца, включваща задължителна регистрация два пъти седмично по настоящ адрес и регулярни срещи с пробационен служител. Като допълнителна санкция съдът разпореди „Обществено порицание“, което ще бъде обявено на таблото в кметството по местоживеене.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08355 |
![]() |
1 | 2.28298 |
![]() |
10 | 3.87669 |
![]() |
100 | 4.29117 |
![]() |
1 | 1.70487 |
Последни новини
- 12:28 Правосъдният министър Георгиев с информация за важни законодателни промени
- 12:19 Кание Уест ще изнесе през юли концерт в Словакия, което предизвика недоволство в страната
- 12:11 Манолов: Въпросът не е дали, а как България ще се присъедини към еврозоната
- 12:03 От днес се увеличава социалната пенсия за старост, а от 1 юли се вдигат всички останали пенсии
- 11:56 Жоро Игнатов обяви Венета Райкова за вещица
- 11:49 Варненец се потроши след падане с тротинетка
- 11:41 Нетаняху: Постигнахме целите си, съгласни сме с предложението на Тръмп за примирие
- 11:34 Навръх рождения си ден, гаджето на Рачков му се обясни в любов