Варна<+> 14.03.2025 12:57 Снимка: ДНЕС+
Варна има реален шанс да бъде домакин на Европейското първенство по волейбол през 2026 г.
Има реален шанс едно от най-значимите спортни събития в Европа – Европейското първенство по волейбол, да бъде проведено във Варна в периода 9 – 23 септември 2026 година. Това стана ясно по време на среща между кмета на Варна Благомир Коцев и президента на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.
Потенциалното домакинство на престижния турнир е шанс Варна отново да се превърне в ключов център за провеждане на международни спортни форуми. Очаква се първенството да привлече хиляди фенове на волейбола и да донесе значителни икономически и туристически ползи за града.
Варна има отлични условия за провеждане на събития от такъв мащаб. Уверен съм, че ще организираме незабравимо първенство и ще посрещнем по най-добрия начин най-добрите волейболни отбори на Европа“, заяви кметът Коцев.
От своя страна Любомир Ганев подчерта, че това е огромна възможност за развитието на волейбола в България. Щастливи сме, че Варна е на път отново да бъде домакин на Европейското първенство. Това ще бъде празник за всички фенове на волейбола и ще даде допълнителен тласък на нашите национални отбори, посочи Ганев.
По време на разговорите стана ясно, че българският национален отбор ще изиграе поне 7 мача във Варна, което ще даде възможност на фенове да подкрепят отблизо любимците си. Освен това купата на Европейското първенство ще бъде изложена на специално място в града, за да могат варненци и гостите на морската столица да я видят отблизо.
Предстои уточняване на детайлите около организацията на турнира, за да започне подготовката за посрещането на най-добрите волейболисти на континента.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.90089 |
USD
|
1 | 1.66994 |
Последни новини
- 13:16 Без кешови плащания във варненския централен район "Одесос"
- 13:13 Китайски археолози откриха древни керамични пещи в автономния район Вътрешна Монголия
- 13:08 Предпразнични сметки: Между 210 и 220 лв. ще ни струва посрещането на Бъдни вечер и Коледа
- 12:58 Гepмaнcĸият opъжeeн гигaнт Rhеіnmеtаll плaниpa дa пpoдaдe гpaждaнcĸитe cи пoдpaздeлeния
- 12:51 Камбоджа и Тайланд възобновяват преговорите за прекратяване на огъня
- 12:44 МВР-Варна: Засилен ще е контролът по пътищата около празниците
- 12:40 Дания видя сигнал от Тръмп за траен интерес към Гренландия
- 12:37 За казуса с бюджета, над половината българи винят всички партии