Варна<+> 10.01.2024 12:17 Снимка: ДНЕС+
Вандали събориха бюст-паметника на граф Игнатиев във Варна
Бутнаха фигурата на Граф Игнатиев от бюст-паметника му във Варна.
От пресцентъра на общината в града уточняват, че в 9:10 ч. тази сутрин гражданин е сигнализирал дежурния служител в Община Варна за вандалски набези върху паметника на граф Н.П. Игнатиев, който се намира в Градската градина между Драматичен театър „Стоян Бъчваров“ и филиала на театъра във Варна.
На място веднага са се отзовали директорът на Дирекция „Култура и духовно развитие“ Антония Йовчева и началникът на Общинска полиция гл. инспектор Георги Ковачев. Те са констатирали, че металните планки в основата на бюст-паметника са изкривени, вероятно с лост, ръбовете са откъртени и винтовете са компрометирани. Няма липсващи елементи.

Монументът е демонтиран и ще бъде прибран и съхранен, докато не бъдат отстранени повредите по него. След това ще бъде възстановен на мястото си.
Припомняме, че това е пореден вандалски акт върху този паметник.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:42 Проф. Олег Асенов: Камерите за средна скорост дават значителен ефект – три пъти по-малко нарушители
- 11:34 САЩ заплаши да прекрати достъпа на Европейския съюз до американски втечнен природен газ
- 11:25 Служителите на Пътна помощ излизат на протест
- 11:17 Избори в Дания: Министър-председателката Фредериксен преследва трети мандат след гренландската криза
- 11:09 Шефът на Мосад обещал на Тръмп: Идва бунт и смяна на режима в Техеран, ако атакувате Иран
- 11:02 Ваня Нушева: Има достатъчно време за обучение на СИК-овете
- 10:55 Близо 1 кг кокаин открит при акцията на ГДБОП за фалшивите евробанкноти
- 10:47 Гърция отпуска 300 млн. евро за борба с поскъпването