Варна<+> 09.02.2021 13:06 Снимка: ДНЕС+
В периода 1-7 февруари 562 пациенти са преминали през спешното в УМБАЛ „Св. Марина“
В УМБАЛ „Света Марина“, със Заповед на Изпълнителния директор, към момента са разкрити 109 легла за пациенти с доказан КОВИД или съмнителни такива, от които 15 за интензивно лечение на пациенти с КОВИД.
За периода 1 - 7 февруари през спешните центрове на инфекциозните клиники и спешните центрове в УМБАЛ „Света Марина“ са преминали 562 пациенти, от тях с потвърден и възможен и вероятен КОВИД – 78.
Преминали пациенти през Covid структурите за периода са 108, от които през интензивни отделения – 19. Излекувани през изминалата седмица са 57, а починали – 5.
Успоредно с лечението на тези пациенти, болницата оказва спешна и планова медицинска помощ на всички нуждаещи се със заболявания по профилите на останалите клинични структури.
УМБАЛ „Света Марина“ – Варна е осигурена с всички видове дезинфектиращи препарати и предпазни средства. Разполага и с необходимите количества медикаменти и консумативи.
Ръководството на болницата ежеседмично ще уведомява населението на Варна и областта за реалната ситуация в лечебното заведение.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:22 Хороскоп за събота, 27 юни 2026 г.
- 19:35 Иво Христов иска да възстановим членството си към научен институт в Русия
- 19:28 Отмениха наказанието на Невена Зартова за забавени дела и пропуски като прокурорски шеф
- 19:20 Карлос Насар прие покана да рекламира България чрез туризма
- 19:12 Силни бури парализираха транспорта в Япония и Нова Зеландия
- 19:03 Дават "иранска помощ" на земеделците за поскъпналите торове и горива
- 18:54 Ценни съкровища от Желязната епоха ще бъдат показани за първи път в Шотландия
- 18:46 Китай: Все по-чести екстремни явления през настоящия сезон