В АГ болницата откриват школа за бъдещи родители
Варна<+> 30.05.2018 19:55
Акушерска школа „Щастливо родителство” ще бъде открита в 14.00 часа във варненската СБАГАЛ „Проф. д-р Д. Стаматов“ (АГ болница). Инициативата е насочена към бъдещите родители и посещенията в нея ще са безплатни. Осъществява се съвместно с Медицинския университет и община Варна.
„Акушерската школа е стара идея на болницата и катедрата по акушерство и гинекология и катедрата по здравни грижи към Медицинския университет. По време на лекциите ще бъде дадена възможност на бъдещи и настоящи родители да получат ценна теоретична и практическа информация за бременността, раждането и отглеждането на бебето”, обясни за Дарик управителят на здравното заведение проф. д-р Емил Ковачев.
Лектори в курсовете за бъдещи майки и татковци ще бъдат утвърдени специалисти от АГ болница и Медицинския университет. Курсовете ще се провеждат два пъти в месеца (всяка втора и четвърта сряда).
Акушерската школа не поощрява раждането в домашни условия. То крие много медицински рискове, отбеляза проф. Ковачев. „Моето лично мнение като специалист акушер-гинеколог е тези „експерименти” да не се провеждат”, изтъкна шефът на АГ болница.
Специализираното здравно заведено вече разполага с нова реанимационна маса. Апаратурата е на стойност над 10 000 лева и е закупена със средства от събрани пластмасови капачки за рециклиране. Кампанията е на Сдружение „Аз вярвам и помагам“, а дарението ще бъде официално представено в понеделник, 4 юни. /dariknews.bg
„Акушерската школа е стара идея на болницата и катедрата по акушерство и гинекология и катедрата по здравни грижи към Медицинския университет. По време на лекциите ще бъде дадена възможност на бъдещи и настоящи родители да получат ценна теоретична и практическа информация за бременността, раждането и отглеждането на бебето”, обясни за Дарик управителят на здравното заведение проф. д-р Емил Ковачев.
Лектори в курсовете за бъдещи майки и татковци ще бъдат утвърдени специалисти от АГ болница и Медицинския университет. Курсовете ще се провеждат два пъти в месеца (всяка втора и четвърта сряда).
Акушерската школа не поощрява раждането в домашни условия. То крие много медицински рискове, отбеляза проф. Ковачев. „Моето лично мнение като специалист акушер-гинеколог е тези „експерименти” да не се провеждат”, изтъкна шефът на АГ болница.
Специализираното здравно заведено вече разполага с нова реанимационна маса. Апаратурата е на стойност над 10 000 лева и е закупена със средства от събрани пластмасови капачки за рециклиране. Кампанията е на Сдружение „Аз вярвам и помагам“, а дарението ще бъде официално представено в понеделник, 4 юни. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:07 Хороскоп за понеделник, 29 юни 26 г.
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие