Варна<+> 07.05.2026 15:14 Снимка: ДНЕС+
Тази година за участие в Маратон Варна са записани рекорден брой участници
Атлети от около 40 държави ще се включат в 11-ото издание на Маратон Варна, което ще се проведе на 17 май, неделя. Регистрацията за събитието вече приключи, а заявките показват рекорден брой участници тази година. Това стана ясно по време на заседание на организационния комитет, в който участват представители на различни институции и организации, ангажирани с провеждане на спортното събитие - Община Варна, Асоциация „Спорт в свободното време“, „Пътна полиция“, „Градски транспорт“ и други.
Стартът традиционно ще бъде даден от площад „Независимост“. Участниците ще могат да избират между три дистанции – класически маратон от 42.195 км, полумаратон на 21 км и дистанция от 10.5 км.
Сериозен интерес има и към масовия крос на 2 км, за който до момента са заявили участие над 1500 души. През последните години той се утвърди като една от най-посещаваните части от програмата, привличайки любители на спорта от всички възрасти, включително семейства с деца.
Маршрутът преминава през централната пешеходна зона, Морската градина и участък от пътя Варна – Златни пясъци. Подробна информация за временната организация на движението, затварянето на улици и промените в маршрутите на градския транспорт ще бъде оповестена в средата на следващата седмица.
По време на работната среща бяха разпределени и задачите, свързани с подготовката на събитието, включително обезопасяването и почистването на трасето, логистиката по маршрута, поставянето на видеостени и обозначителни съоръжения.
Повече информация за маратона на адрес: https://marathonvarna42km.com/
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:12 Норвежките бегачи правят фурор на Европейското в Бирмингам
- 14:01 Бум на близнаци в "Майчин дом": За 7 дни през август се родиха 7 двойки близнаци
- 13:50 Белгия измисли плачеща бутилка, за да махне боклука от велоалеите
- 13:38 Американска плувкиня счупи световния рекорд на 50 метра
- 13:26 Ексдепутат, летяла на фаталния делтапланер в Несебър: Молех се само да стъпя жива на земята
- 13:15 Отборът на загиналия британски колоездач се оттегли от Обиколката на Португалия
- 13:05 Лихтенщайн въведе равенство между половете при наследяването на трона
- 12:53 Жена загина при катастрофа с мотор на изхода на Ново село